Select Page

CD Jaak Joala – Suveöö

14.99 

Jaak Joala esimene kogumik “Suveöö”. Plaadilt leiad eestlaste südamesse lauldud klassikalised palad. CD sisaldab kahtekümmet ühte suvise meeleoluga laulu.

Läbi müüdud

Kategooriad: ,

Jaak Joala (26. juuni 1950 – 25. september 2014) oli üks kuulsamaid Eesti lauljaid, muusikapedagoog, televisiooni- ja raadiosaatejuht ning muusikaprodutsent. Joala muusikukarjäär algas biitansamblis Kristallid 1966. aastal flöödimängija ja lauljana ning pärast ka basskitarristina. Sellesse aega jäävad ka tema esinemised Eesti Televisiooni populaarsetes saadetes „Horoskoop” ja „Kanal 13” ning kiiresti kasvav tema kui laulja kuulsus. 1970. aastatel võitis ta auhindu paljudel lauluvõistlustel ja festivalidel nii Eesti kui ka välismaal.

Vana-aastaõhtul 1978 näidati Kesktelevisiooni 1. programmis muusikalist telefilmi „31. juuni”, milles kõlas neli laulu Jaak Joala esituses. See tõi endaga kaasa laulja tohutu populaarsuse terves Nõukogude Liidus. Ta valiti korduvalt NSV Liidu parimaks meeslauljaks. Talle kirjutasid laule parimad heliloojad üle terve Nõukogude Liidu. Jaak Joala on mänginud muusikalistes filmides ja löönud kaasa rahvusooperi Estonia etendustes. Aastatel 1978–1983 esines Jaak Joala saateansambliga Radar. 1987. aastal moodustas ta ansambli Lainer. 1980. aastate lõpus loobus ta aktiivsest lauljakarjäärist ja pühendus pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle.

Jaak oli seotud ka Eesti Eurovisioonile viimisega alates 1993. aastast kuni 2008. aastani. Ta oli üks Eesti Esitajate Liidu asutajaid ja kauaaegne juhatuse esimees.