Select Page

CD Jaak Joala – Kuldklassika

14.99 

Läbi müüdud

Kategooriad: ,

Käesolev kogumik on just noorema põlvkonna valik Jaak Joala parematest lauludest ning asja eheduse huvides oleme säilitanud plaadil kontserdi järjekorra. Kui kõik seni ilmunud Jaagu plaadid on olnud omaette story’ga, siis see on hitikogumik, mida on tegelikult pikisilmi oodatud. Olgu siis Jaak Joala „Kuldklassika“ noorte tehtud valikuna teie ees.

Kuulates Jaak Joala „Kuldklassika“ plaati, püüdke lisaks Jaagule kujutada oma vaimusilmas ka neid noorema põlvkonna artiste, kes selle valiku tegid.

Jaak Joala (26. juuni 1950 Viljandi – 25. september 2014 Tallinn) oli Eesti laulja, muusikapedagoog, televisiooni- ja raadiosaatejuht ning muusikaprodutsent. Joala muusikukarjäär algas biitansamblis Kristallid 1966. aastal flöödimängija ja lauljana ning pärast ka basskitarristina. 1968 lõi ta bassimängija ja lauljana kaasa Toivo Kurmeti ansamblis Virmalised. Sellesse aega jäävad ka tema esinemised Eesti Televisiooni populaarsetes saadetes „Horoskoop” ja „Kanal 13” ning kiiresti kasvav tema kui laulja kuulsus.
1970. aastatel võitis ta auhindu paljudel lauluvõistlustel ja festivalidel nii Eestis kui ka välismaal.
1975. ja 1979. aastal osales ta edukalt rahvusvahelisel lauluvõistlusel Sopotis.
Aastatel 1976 –1983 esines Jaak Joala saateansambliga Radar kõikjal NSV Liidus ja välismaal. 1984. aastal moodustas ta ansambli Lainer, kus oli solist ja instrumentalist. 1980. aastate lõpus loobus ta aktiivsest lauljakarjäärist. Uut indu lisas kuldsete kuuekümnendate projekt „Kollane Allveelael G” 1991. a ja nostalgiatuur „Las jääda kõik, mis hea” koos sõprade Ivo Linna ja Tõnis Mägiga 1996. Loobudes laulmisest, pühendus Jaak pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle. Jaak oli seotud ka Eesti Eurovisioonile viimisega alates 1993 kuni 2008.
Jaak Joala oli Georg Otsa kõrval üks kuulsamaid eelmise sajandi lauljaid nii üleliidulises kui rahvusvahelises ulatuses. 1980 anti talle ENSV teenelise kunstniku aunimetus ning Eesti Fonogrammitootjate Ühing tunnustas teda postuumselt 2015. a elutöö preemiaga erakordse muusikalise tegevuse
eest. Kolm aastat järjest (2017, 2018 ja 2019) on Jaak Joala senised kogumikplaadid toonud talle postuumselt parima meesartisti Kuldse plaadi. Jaak oli üks Eesti Esitajate Liidu asutajaid ja kauaaegne juhatuse esimees.
Sellel heliplaadil kõlavad Jaak Joala esituses venekeelsed laulud, mis on kirjutatud parimate Venemaa heliloojate poolt ja mida saatis omal ajal suur edu.