Select Page

CD Jaak Joala – Arm mu ainus aare

7.99 

Kategooriad: ,

Jaak Joala (26. juuni 1950 Viljandi – 25. september 2014 Tallinn) oli Eesti laulja, muusikapedagoog, televisiooni- ja raadiosaatejuht ning muusikaprodutsent. Joala muusikukarjäär algas biitansamblis „Kristallid“ 1966. aastal flöödimängija ja lauljana ning pärast ka basskitarristina. 1968 lõi ta bassimängija ja lauljana kaasa Toivo Kurmeti ansamblis „Virmalised“. Sellesse aega jäävad ka tema esinemised Eesti Televisiooni populaarsetes saadetes „Horoskoop“ ja „Kanal 13“ ning kiiresti kasvav tema kui laulja kuulsus.
1970. aastatel võitis ta auhindu paljudel lauluvõistlustel ja festivalidel nii Eestis kui ka välismaal. 1975. ja 1979. aastal osales ta edukalt rahvusvahelisel lauluvõistlusel Sopotis. Aastatel 1977–1983 esines Jaak Joala saateansambliga Radar kõikjal NSV Liidus ja välismaal.
1984. aastal moodustas ta ansambli Lainer, kus oli solist ja instrumentalist. 1980. aastate lõpus loobus ta aktiivsest lauljakarjäärist. Uut indu lisas kuldsete kuuekümnendate projekt „Kollane Allveelael G“ 1991. a ja nostalgiatuur „Las jääda kõik, mis hea“ koos sõprade Ivo Linna ja Tõnis Mägiga 1996. Loobudes laulmisest, pühendus Jaak pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle. Jaak oli seotud ka Eesti Eurovisioonile viimisega alates 1993 kuni 2008.
Jaak Joala oli Georg Otsa kõrval üks kuulsamaid eelmise sajandi lauljaid nii üleliidulises kui rahvusvahelises ulatuses. 1980 omistati talle ENSV teenelise kunstniku aunimetus ning Eesti Fonogrammitootjate Ühing tunnustas teda postuumselt 2015. a elutöö preemiaga erakordse muusikalise tegevuse eest. Kaks aastat järjest (2017, 2018) on Jaak Joala senised kogumikplaadid toonud talle postuumselt parima meesartisti Kuldse plaadi. Jaak oli üks Eesti Esitajate Liidu asutajaid ja kauaaegne juhatuse esimees.
Sellel heliplaadil kõlavad Jaagu esituses laulud, mis on hakanud unustusehõlma vajuma, kuid väärivad siiski kohta muusikaloos. Siin on omaaegseid hitte ja laule, mis salvestatud telesaadete jaoks. Siin on erinevaid saateansambleid, kuid peamiselt on laule saatnud helilooja Kustas Kikerpuu juhatatud kollektiivid.