Select Page

CD Jaak Joala – Unustuse jõel

7.99 

“Unustuse jõel” on järg suve alguses ilmunud esimesele CD plaadile “Suveöö”. Jaak Joala sõbra Olavi Pihlamägi poolt koostatud kogumik-plaadi tonaalsus on sügisele sobiv.

Kategooriad: ,

Jaak Joala (26. juuni 1950 Viljandi – 25. september 2014 Tallinn) oli eesti laulja, muusikapedagoog, televisiooni- ja raadiosaatejuht ning muusikaprodutsent. Seitsmendast eluaastast peale õppis Jaak klaverimängu. Kooliajal vaimustus ta kardisõidust ja jäähokist ning laulis poisteansambleis. Pärast 8. klassi lõpetamist asus Jaak vanemate soovil õppima flöödimängu.

Joala muusikukarjäär algas biitansamblis Kristallid 1966. aastal flöödimängija ja lauljana ning pärast ka basskitarristina. Sellesse aega jäävad ka tema esinemised Eesti Televisiooni populaarsetes saadetes Horoskoop ja Kanal 13 ning kiiresti kasvav tema kui laulja kuulsus. 1970. aastatel võitis ta auhindu paljudel lauluvõistlustel ja festivalidel nii Eestis kui ka välismaal. Alates 1978. aastast kasvas Jaagu populaarsus terves Nõukogude Liidus. Ta valiti korduvalt NSV Liidu parimaks meeslauljaks. Talle kirjutasid laule parimad heliloojad üle terve Nõukogude Liidu.

Jaak Joala on mänginud muusikalistes filmides ja löönud kaasa Rahvusooperi Estonia etendustes.
Jaak on esinenud Eesti-Soome ühistes telesaadetes ning tal oli palju sõpru soome muusikute seas. Ta on laulnud ka soome heliloojate loomingut. Eriti edukaks sai tema tõlgendus Ernose laulust „Maria Louiza”.
Aastatel 1978–1983 esines Jaak Joala saateansambliga Radar. 1980. aastate lõpus naasis Joala lauljana Eesti publiku juurde. 1987. aastal moodustas ta ansambli Lainer.
1980. aastate lõpus loobus ta aktiivsest lauljakarjäärist ja pühendus pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle.
Jaak oli seotud ka Eesti Eurovisioonile viimisega aastatel 1993–2008. Jaak Joala oli Georg Otsa kõrval üks kuulsamaid eelmise sajandi lauljaid nii üleliidulises kui rahvusvahelises ulatuses.
Jaak oli üks Eesti Esitajate Liidu asutajaid ja kauaaegne juhatuse esimees.