Select Page

LP Jaak Joala – Alles eile

33.00 

Alles eile veel seisid sa mu ees
silmis helkimas päiksekiir…
… päiksekiir, mis jõuab nüüd hipiajastust teieni!

Plaati on toodetud limiteeritud kogus 500 tükki.

Kategooria:

Aeg on see eksimatu mõõdupuu, mis üha jäädavamalt kinnitab Jaak Joala isiksuse kordumatust ja tema laululoomingu pikaealisust. Mul on olnud au Jaaguga tutvuda tema peadpööritava edukäigu algusaegadel, n-ö oma poiste perioodil. Olen olnud ise üks mutrike tema toonaste teleesinemiste korraldamise masinavärgis. Tegime koos saateid – küll meil, küll mujal näitamiseks. Loomulikult oli kõiges selles väga suur osa meie ühisel sõbral režissöör Leo Karpinil. Meil polnud siis veel muusikatööstust, kuid olid tõelised talendid, kes tegid oma tööd tohutu kire ja kaasaelamisega. Neist mitmed jõudsid miljonite südamesse, kõige ees suurimana oma põlvkonna esilaulik JAAK JOALA. Olid alles uhked ajad, millest õnneks on alles imekaunid helindid.

Mati Talvik

telemees

Selle helikandjaga oleme tegelikult jõudnud Jaagu soolokarjääri ALGUSE juurde. Valter Ojakäär on meenutanud, et noor Jaak Joala sattus solistina teleekraanile 1968. aasta kevadel.
See oli aeg, mil algas ka Eesti televisioonis uus hingamine: sügishooajal läks eetrisse kaks uut saatesarja – „Horoskoop” ja „Kanal 13”. Viimast vedas Mati Talvik. „Horoskoop” oli seotud aga Kustas Kikerpuuga, kelle võimas haare terve selle plaadi helisema paneb.
Heliplaadi avalaulul „Alles eile” on olnud aga au olla esimene „Horoskoobis” kõlanud võistluslaul 12. oktoobril 1968.

  1. aastal lahkus Kustas Kikerpuu Eesti Televisioonist ning asus tööle Eesti Reklaamfilmis muusikajuhi kohale. TV ansambli asemele tekkis ansambel Admiral. Kikerpuu kutsus oma ansambli kutseliseks solistiks Jaak Joala ja selle ajajärgu laulud on plaadi B poolel. Lõpulugu „Saa jää” nakatab oma positiivsusega, sest „halb unusta ja naerata taas…”.

Olavi Pihlamägi

muusikaajakirjanik