Select Page
Tanel Padar Jaak Joala Juubelikontsert 70 Naerata

Tanel Padar

Tanel Padar (sünd. 27.11.1980) on laulja ja laulukirjutaja.

Ta on õppinud klarnetit ja saksofoni, laulnud laste- ja poistekooris.

Laiem tuntus lauljana saabus aga võitudega konkursil “Kaks takti ette” (1999) ja Eurovisiooni lauluvõistlusel 2001 aastal.

Tanel Padar oli ansambli Speed Free looja ning lugude autor. Aastaid oli bändi The Sun juhtfiguur, tänapäeval näeme teda lavadel rokkimas kas Tanel Padar bändi saatel või mahedat bluusi esitamas Tanel Padar Blues Bandiga.

Tanja Mihhailova-Saar

Tanja Mihhailova-Saar (esinejanimega Tanja sünd 19.6.1983) on laulja, tantsija ning laulukirjutaja.

Laulma hakkas Tanja juba väga varases eas, osales paljudel lauluvõistlustel ja festivalidel. Ta võitis 1998. aastal Lätis Jurmalas peetud võistluse “Utrennaja zvezda”.

Lõpetas Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu erialal. Laulnud bändides Nightlight Duo ja JZ Belle. Esimene sooloalbum “Gemini“ ilmus 2012 aastal. Tanja esindas Eestit 2014. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel enda kirjutatud looga “Amazing”.

Tänasel päeval näeb Tanjat lavalaudadel peamiselt koosseisuga The Swingers.

Tanja Mihhailova-Saar Jaak Joala Juubelikontsert 70 Naerata
Karl-Erik Taukar Jaak Joala Juubelikontsert 70 Naerata

Karl-Erik Taukar

Karl-Erik Taukar (sünd.1.3.1989) on laulja, basskitarrist laulukirjutaja ja saatejuht.

Laiem tuntus lauljana saabus telesaatega „Eesti otsib superstaari” aastal 2012, kus ta oli viienda hooaja finalistide hulgas. Peale saates osalemist nimetati Taukar Raadio 2 Aastahitt 2013 galal aasta uueks tulijaks, tema esiksingel “Seitsme tuule poole” noppis edetabelites esikohti.

Tänaseks on temast saanud hinnatud sooloartist, kes on avaldanud suure hulga hittsingelid ning keda näeb lavalaudadel koos omanimelise bändiga.

Karl-Erik Taukar, kes on esitanud Jaak Joala ühte hittidest „Vildist kübar”, on öelnud:„Seda lugu valides kuulasin ma pea terve öö Joala repertuaari ja avastasin enda jaoks laule, mida ma küll lapsepõlvest mäletasin, kuid ei seostanud neid Joalaga. Lapsena neid lugusid kuuldes ei mõelnud ma esitajale. Paar üllatust oli, näiteks “Valge aurik” ja “Tooli kõrval tool”, millega tuleb kohe meelde Žiguli tagaistme lõhn ja selle ajastu hõng. See on klassika!”

Uku Suviste

Uku Suviste (sünd. 6.6.1982) on laulja, pianist, laulukirjutaja ning muusikaprodutsent.

Uku Suvistel on laiapõhjaline muusikaharidus, ta on õppinud muusikat nii Eestis kui ka USAs. Ta on töötanud ka helirežissööri ja muusikaprodutsendina ning olnud mitme Eesti tuntud artisti lugude produtsent. Lisaks omapärase tämbriga vokaalile oskab Uku mängida mitut pilli.

On osalenud paljudel lauluvõistlustel nii Eestis kui välismaal. Viimati saavutas ta lauluga “Pretty Little Liar“ 2. koha 2019. aasta lauluvõistlusel „Eesti Laul“.

Uku on öelnud:„Millal iganes ma Jaak Joalale mõtlen, tuleb meelde, et tal oli alati lai naeratus näol, sest ta ellusuhtumine oli väga positiivne. Jaak oli iidol paljudele eestastele, meie naabritele ja muidugi ka minule. Ma ei ole kindel, et ma ilma Jaagu ja ta maineta oleksin osalenud New Wave lauluvõistlusel või “Voice of Russia” projektis. Jaak tutvustas mulle ka tohutul hulgal lääne muusikat. Kui veel internetis muusikat jagada ei saanud, lasi Jaak mul oma salvestusi kuulata.“

Uku Suviste Jaak Joala Juubelikontsert 70 Naerata